Gruodžio 4d. Marijampolėje „Pramogų lofto” erdvėje įvyko pirmasis antikorupcijos dienai paminėti skirtas hakatonas “Kurkime sąžiningesnę visuomenę”. Jame dalyvavo Marijampolės Rygiškių Jono gimazijos mokiniai ir juos lydintys mokytojai-mentoriai. Renginio tikslas – suburti jaunimą ir paskatinti juos kurti technologinius bei socialinius sprendimus, skatinančius skaidrumą visuomenėje. Dalyviai dirbo komandose ir per trumpą ir intensyvų laiką kūrė įvairių sričių prototipus, skirtus kovai su korupcija ir jos prevencijai.
Hakatono pradžioje dalyviai išklausė tris informacinius pranešimus. Juos skaitė teisininkė Inga Balandinaitė, kuri apžvelgė skaidrumo situaciją Lietuvos mastu bei pasidalino geraisiais įmonių pavyzdžiais. Antroji pranešėja, Valstybinės mokesčių inspekcijos vidaus saugumo skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Švelginienė, mokiniams suprantamais žodžiais dalinosi savo profesinėmis žiniomis. Pranešėjų gretas taip pat papildė ir Marijampolės savivaldybės vyriausioji specialistė korupcijos prevencijai – Dovilė Leonavičienė, kuri įtraukiančiai papasakojo mokiniams apie korupcijos pavyzdžius ir jų vykdomą prevenciją miesto mastu.
Po įkvepiančių pranešimų mokiniai kibo į darbą. Komandos kūrė prototipus, kurie galėtų padėti užtikrinti didesnį skaidrumą mokyklose, savivaldybėse bei visuomenėje. Idėjos vyravo nuo skaitmeninių įrankių iki edukacinių programų, skatinančių visuomenės sąmoningumą, na, o nugalėtojų komanda mums netgi padovanojo renginio metu sukurtą muzikinį kūrinį, kuris neabejotinai skambės ne tik mokinių, bet ir komisijos bei renginyje dalyvavusių svečių ausyse dar ilgai. Nugalėtojų komandos idėja, festivalis “Nekišk, nes tave įkiš”, pasižymėjo unikalia ir jaunimą itraukiančia idėja skaidrumui skatinti.
Renginio metu girdėjome daugybę puikių idėjų, tokių kaip: socialinės kamapanijos mokyklose, mobiliųjų aplikacijų kūrimas, plakatų kūrimas, renginių, seminarų organizavimas ir tt.
Išrinkti geriausią komandą su inovatyviausiu sprendimu buvo iš ties nelengva, todėl tam buvo pasitelkta speciali komisija: VMI vyriausioji specialistė Loreta Švelginienė, Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė, socialinė pedagogė Indrė Apuokienė, TŪM koordinatorė Lina Brusokienė bei Lispa mokyklos administracijos atstovė Sandra Šiškauskaitė. Komisija komandas vertino pagal šiuos kriterijus: aktualumą, techninį įgyvendinimą, poveikį visuomenei bei komandinį darbą. Apdovajonat laimėjusią komandą, komisijos pirmininkė Loreta Švelginienė dalino pagyras komandoms, kurios buvo be galo sumanios ir išmanios, bei džiaugėsi, jog jaunimas turi išties puikių idėjų, netgi pažadėjo pasinaudoti jų idėjomis savo profesinėje veikloje!
Renginio pabaigoje komandos buvo apdovanotos puikiais prizais, kuriuos įsteigė mūsų remėjai: Mantingos labdaros ir paramos fondas bei Lispa mokykla.
Dėkojame visoms komandoms bei juos atlydėjusiems mokytojams už aktyvų įsitraukimą, kuriant skaidresnę ir sąžiningesnę visuomenę.
Dėkojame pagrindiniams partneriams Mantingos labdaros ir paramos fondui už sočius užkandžius bei komandoms įsteigtus prizus bei Lispa mokyklai už specialiai dalyviams pagamintus apdovanojimo medalius.